Запис за телефоном:
+38(032) 227-32-77
+38(067) 679-35-66

Карієс


Вітаємо Вас, наш відвідувач! Раз вже Ви тут, то ми вже на шляху до перемоги за Ваші зуби, Ваше здоров'я і, сподіваємося, за здоров'я Ваших близьких.

Ми розповімо Вам, що таке карієс, звідки він береться, чому виникає гострий біль, коли ми з такою насолодою віддаємося солодкого десерту (адже торти і морозиво створені для нашого задоволення).

Ми будемо давати Вам поради, ризикуючи залишитися без роботи. І при цьому будемо морально задоволені тим, що зберегли Вам і фінанси і здоров'я.

А тепер трошки гіркої правди: Ви, шановний відвідувач, і самі знаєте, звідки береться карієс. Все-таки XXI століття надворі. Знаєте також, звідки береться задишка, ранній інфаркт, ненависна так жінкам апельсинова кірка на стегнах.

Сьогодні стало модним за собою стежити. Але знову матінка-лінь, стрімкість сьогоднішнього життя, дорожнеча фітнес-клубів, та ще тисяча причин, щоб не зробити над собою зусилля .... Так, слабка людина .... Причин, щоб не зробити - багато.

Але ж у Вас, наш дорогий, знайдеться хвилин п'ять на день, щоб не допустити появи маленької чорної дірочки на зубах, яка може перетворитися у велику проблему. Ви ж не допустіть, щоб наростаючий біль довів Вас до точки, і змусив, стрімголов, шукати будь-яку стоматологічну клініку, щоб викласти там за свою безтурботність кругленьку суму на лікування.

Як Ви думаєте, про що йде мова? Про жуйку? Ні. Інтелігентна людина може дозволити собі побалуватися жувальною гумкою тільки після їжі і протягом 10 хвилин. Виключно для самоочищення зубів і приємного запаху з рота. Революцією у справі очищення зубів після перебудовного періоду стала спеціальна зубна нитка, звана флоссом. Нарешті, ми отримали можливість чистити важкодоступні поверхні зубів не шовковою ниткою № 10 (як у далекому СРСР), а спеціально призначеною для цієї мети ниткою. Більш того, вона навіть з'явилася у продажу в аптеках. Називається флосс.

І що б Ви думали?! Наше опитування показало, що тільки 1,5% опитаних пацієнтів раз на тиждень чистить зуби флоссом. Флосс винайшли для того, щоб чистити міжзубні проміжки. Ну, подумайте, як же можна чистити зовнішні поверхні зубів щодня, а міжзубні проміжки - раз на тиждень?

У міжзубних проміжках застряють залишки їжі, які піддаються природному розкладанню з подальшим утворенням кислоти. Кислота починає руйнувати емаль. Спочатку емаль втрачає мінерали, а потім в ній з'являється невелика чорна точка, яка надалі перетворюється в дірку. Ось це і є карієс. Все дуже просто. Ні залишків їжі - немає кислоти, немає кислоти - немає карієсу. Процес цей, як життя - вічний. Щоб жити, треба їсти, а щоб їжа не приносила з собою проблем, після кожного прийому їжі треба чистити зуби, в тому числі і міжзубні проміжки. Якихось п'ять хвилин після їжі приділіть собі коханому, і Ви будете радісно і без докорів сумління дивитися в очі співрозмовнику.

Розвиток стоматології йде семимильними кроками. Сіра речовина не дає людству спокою. І ось вже на допомогу в боротьбі проти карієсу створений прилад, який здійснює ще більш ювелірну чищення зубів. Це - іригатор порожнини рота. Сентиментальні стоматологи просто не натішаться новому винаходу. Адже іригатор здатний очистити міжзубні проміжки від ще більш дрібних залишків їжі, та ще подбати про ясенні жолобки.

Отже, ми розібралися з проблемами в міжзубних проміжках. Здається, тут все зрозуміло. Але, буквально ще трохи уваги, шановний відвідувач. Ви зараз, де знаходитесь? На роботі? Або ховаєтеся від сімейних справ, з розумним виглядом дивлячись у комп'ютер? Головне, що Ви зараз пізнаєте так багато цікавого і важливого, що не зможете приховати це ні від друзів, ні від співробітників, ні від домочадців. Особливо від тих, у кого є маленькі, улюблені спиногризи.

Справа в тому, що жувальна поверхня зубів, що здійснює перемелювання їжі подібно жорнам млини, складається з горбків і борозенок. Борозенки ці називаються фісурами. Фісури бувають іноді такими глибокими, що їжу звідти досить складно отримати навіть зубною щіткою. От і залишається там їжа надовго, утрамбовувавши після кожної їжі. Що ж робити, запитаєте Ви? Вихід є. І, якщо Ви не встигли скористатися самі цією порадою, то подбайте хоча б про улюбленого чадо. Справа в тому, що борозенки-фісури можна запечатати спеціальним розчином. І найкраще це зробити в дитячому віці відразу після прорізування постійних зубів. Процедура ця називається герметизацією фісур. Дитячий стоматолог буде просто щасливий, побачивши у себе люблячого і турботливого батька, небайдужого і досить освіченого. Після запечатування фісур, як презент він запропонує провести профілактичне фторування емалі.

Як Ви думаєте, що зазвичай говорить пацієнт на прийомі у стоматолога, коли бачить його широко розплющені очі, спрямовані на чорну дірку в зубі? Найчастіше, що ця дірка з'явилася несподівано, відразу, і не дивлячись на систематичну чистку зубів. Ще один аргумент: "Лікарю, у мене недолік кальцію!"

А лікар все це чує вже не в перший раз. Відразу, шановний відвідувач, карієс не виникає. Це процес, який починається з білястої плями, потім на емалі з'являється мікрополе, яке, збільшуючись, переходить на дентин ... І тут вже процес прискорюється втричі, тому що опірність дентину в кілька разів нижча, ніж у емалі. Карієс дентину призводить до збільшення порожнини зуба, а нависла кромка емалі починає руйнуватися. Але це ще не найстрашніша стадія. Поки каріозний процес не перейшов в пульпу (яку в народі називають нервом), зуб ще можна вилікувати, не вдаючись до видалення нерва, тобто без лікування кореневого каналу.

Ні в якому разі не подумайте, що ми отримуємо задоволення, розповідаючи Вам "жахи нашого містечка". Але розповіді про нестачу кальцію і несподіваному з неба звалилася карієсі наводить на думку, що краще попередити, краще озброїти Вас інформацією, і тоді ми спільними зусиллями виявимо цей карієс на ранній стадії розвитку, і тоді його лікування не принесе Вам ніякого дискомфорту.

Передбачаючи зустрічне запитання з Вашого боку: "Так, яка різниця, коли йти до лікаря, якщо лікування неминуче!", Терпляче відповідаємо, що різниця величезна. По-перше, якщо карієс не поширився на пульпу, то Ви уникнете такої неприємної процедури, як видалення нерва. По-друге, чим менше порожнину зуба, що утворилася в результаті карієсу, тим міцніше зуб. По-третє, чим менше процедур здійснює стоматолог під час лікування, тим менше купюр залишають Ваш гаманець.

Що допомагає стоматологу визначити наявність карієсу на ранній стадії? Ну, звичайно, старий випробуваний спосіб - рентген-діагностика.

Використовувати рентгенівський промінь у стоматології запропонували американські стоматологи років 50 тому. Але перед цим вони провели дослідження, в якому взяли участь 1500 чоловік. Звичайно, невгамовним стоматологам хотілося з'ясувати, скільки каріозних порожнин може знайти стоматолог при огляді пацієнта, а скільки виявить рентген-апарат. І ось 1500 чоловік дружно потягнулися в стоматологічний кабінет на огляд до дантиста, після чого так само дружно вирушили до рентгенолога. Дантисти запротоколювали свої спостереження, а рентгенологи - свої. Рентгенологи тріумфували: еврика! Їх підопічний апарат виявив 100% каріозних порожнин, в той час як стоматологи виявили тільки 47%. Це відкриття американські стоматологи обговорили на своїх всеамериканських посиденьках, після чого Американська Асоціація Стоматологів (American Dental Association) зобов'язала стоматологів використовувати рентген-апарат при діагностуванні карієсу. Ще одна вагома причина послужила поштовхом до обов'язкової рентгенодіагностики. Виявилося, що рентгенологічні знімки є важливим документом при розборі претензій пацієнтів у суді. З тих самих пір жоден стоматолог не ризикує проводити лікування без рентгенодіагностики.

Коли ж іти до стоматолога, запитаєте Ви, якщо самі не помічаєте змін в зубі? Все дуже просто. Вам нічого не треба робити самим. Просто кожні шість місяців Ви відвідуєте стоматолога з профілактичною метою. І задоволені, що все зробили правильно і під час, а також обласкані медичним персоналом, йдете додому.

Не переконливо? Ну, що ж, пішли далі. Поговоримо про камені. Не тих, що на морському березі ніжаться під сонцем і шліфуються ласкавими хвилями. Ми будемо говорити про зубні камені, які самі ж і плодимо на поверхні наших зубів, нехтуючи елементарними правилами гігієни і правильним харчуванням.

Чи траплялося Вам, шановний відвідувач, коли-небудь використовувати для кип'ятіння води емальований чайник? Якщо ні, то слухайте уважно. Невинна чистота його внутрішньої поверхні після тривалого використання обростала накипом, водними камінням. Хороші радянські господині вели невпинну боротьбу з цією напастю. Вони відбивали її підручними інструментами, знищували засобами побутової хімії, але перемогти остаточно, ніколи не вдавалося. Більш того, на відбитій поверхні чайника накип утворювалася ще більше зла і в більш короткі терміни. Чому? На ідеальній поверхні нового чайника під впливом високої температури і мікроелементів води утворювався шар накипу. Після грубого втручання господині (відбиття накипу різними інструментами) емаль чайника ушкоджувалася, ставала шорсткою, що сприяло інтенсивному утворенню водних каменів на її поверхні.

А тепер уявіть собі порожнину рота, де живе величезна кількість мікробів. Там тепло, там шорстка поверхня зубів, там злущенний епітелій слизової ... Маса сприятливих умов для утворення зубного каменю на поверхні зубів. Зубний камінь може стати причиною такого захворювання як гінгівіт (запалення ясен, навколишнього зуб), що надалі призводить до пародонтиту.

Ви курите? П'єте каву або чай? Подивіться в дзеркало. Що Ви бачите? Темний наліт на зубах? Світлий наліт? Не бачите нальоту? Не сумнівайтеся, він там є!

Але його кількість можна зменшити, дотримуючись гігієну порожнини рота, дотримуючись системи правильного харчування і в півроку раз навідуючись до стоматолога. Іноді впоратися із зубним нальотом без допомоги стоматолога-гігієніста неможливо. Для цього у нього є цілий арсенал інструментів.

Ви хочете мати хворі, що кровоточать ясна, розхитані зуби? Невже Вам не цікаво дізнатися, чи все у Вас в роті в порядку, і жити з чистою совістю і виконаним боргом? Невже так важко заради себе коханого (коханої) раз на півроку зайти до стоматолога і видалити зубні надясені і підясені відкладення, а коханому малюкові провести герметизацію фісур?

Вже задумалися? Мобільника шукає рука? Намагаєтеся згадати назву стоматологічної клініки?

Ви на вірному шляху. Тому що в іншому випадку Ви рано чи пізно виявите, що білосніжна паста на Вашій зубній щітці придбала рожевий відтінок. І це не фокус виробника паст, а кров. Це перша фаза захворювання ясен (гінгівіт). Подальше небажання зайнятися своїм здоров'ям призведе до другої фази і далі до незворотних процесів.

Отже, що необхідно, щоб зберегти надовго здоровими зуби і ясна, і уникнути неприємного запаху з рота. Правильно харчуватися, стежити за гігієною порожнини рота, застосовувати зубну нитку (флосс) і регулярно відвідувати стоматолога для ранньої діагностики карієсу.

Якщо Ви, шановний відвідувач, будете старанно раз на рік відвідувати стоматолога, то все вищесказане і навіть більш докладно, Ви почуєте саме від нього, і не в загальних рисах, а саме в тих аспектах, які стосуються Вас особисто. Він буде говорити з Вами про Ваших зубах, про Ваші проблеми, а тому, як і що Вам потрібно робити щодня, і буде повторювати Вам це при кожному зустрічі, багато разів і терпляче. Добре, коли всі поради і рекомендації цікаво викладені на папері, у вигляді пам'яток, календариків, інших картинок і схвалених дитячим психологом відеокасет.  • Digg
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • TwitThis
  • VKontakte

* Сьогоднi iмплантологiя -
це гідна довiри тexнiкa
в стоматологii, яка вже змінила якість життя багатьом людям!

Для содержимого этой страницы требуется более новая версия Adobe Flash Player.

Получить проигрыватель Adobe Flash Player

* Незабувайте чистити зуби двічі на день - це запорука здорової та красивої усмішки!

У Вас є запитання,
ми з радістю на нього відповімо!

2009-2018 Персона Люкс - стоматологічна клініка